imieniny obchodzą: Anatol, Zygmunt, Anastazy
Nasz debiut na parafiadzie
2 czerwca 2014 r.
Sanktuarium Markowice - Nasz debiut na parafiadzie

31 maja blisko 100 reprezentantów parafii w Markowicach wystartowało w jubileuszowej X Parafiadzie Archidiecezji Gnieźnieńskiej o Puchar Prymasa Polski i Prezydenta Miasta Inowrocławia.

Parafiadę rozpoczęła modlitwa na Stadionie Miejskim o godz. 9.00. Zawodnicy rywalizowali w piłce nożnej, siatkowej, streetballu, pływaniu, biegach, tenisie stołowym i na ściance wspinaczkowej.

Panie Marlena Domachowska i Urszula Walczak wywalczyły I i II miejsce w tenisie stołowym kobiet, a drużyny piłki nożnej zdobyły I miejsce w kat. szkoły ponadgimnazjalne oraz III miejsce w kat. szkoły podstawowe.
Odbył się też Festiwal Piosenki Religijnej, na którym zespół Markovoice zajął III miejsce w kat. zespoły dziecięce, a zespół młodzieżowy otrzymał wyróżnienie.
W ramach Parafiady przewidziano także konkurs plastyczny o Świętym Janie Pawle II, który zakończyliśmy na II miejscu.

W klasyfikacji generalnej nasza parafia zajęła wysokie 5 miejsce na 24 parafie startujące, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.